HP 7MX35EA

chwilowy brak towaru

  • Producent: HP
  • Kategoria: Laptopy
  • Kod Producenta: 7MX35EA
  • Przekątna ekranu: 15.6 "
  • Rozdzielczość: 1920 x 1080 px
  • System operacyjny: Windows 10
  • Pamięć RAM: 2 GB

Model notebooka HP 15-da to 15-calowy notebook z przeznaczeniem do prac biurowych z dużą mocą obliczeniową. Dzięki przeznaczonej grafice w wybranych specyfikacjach nie tylko napiszemy pismo, czy poszperamy w Internecie,na dodatek zagramy w niektóre gry. Podczas pisania tej recenzji produkty z tej kolekcji możemy kupić już od 1299zł.

obudowa HP 15-da wytworzona w pełni jest z tworzywa nienaturalnego. Na chwile obecną, dostępne jest dużo wersji kolorystycznych, czarny, metaliczny, niebieski, szary, czerwony, biały, złoty i bordowy. Jakość wykonania i spasowania pokrywy jest niezwykle przyzwoita. Niestety brak otworów technicznych, które w nieskomplikowany sposób zezwalają na rozbudowę sprzętu. Bateria w dodatku znajduje się w obudowie i nie ma do niebezpośredniego dostępu.

Pulpit roboczy wraz z klawiaturą ma trzy rodzaje kolorystyczne, czarny biały i złoty. Klawiatura jest typu wyspowego. Niestety nie jest podświetlana, ale ma odizolowaną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest bardzo krótki, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom. Oznacza tostarczy delikatnie musnąć klawisz, żeby wyświetlić literę na ekranie. Jakość wykonania klawiszy jest na wysokim poziomie i wyjątkowo prawidłowo się na niej pisze w trakcie długich sesji.

Touchpad ma rozmiary 11, 6 x 5,1 cm i ob sługuje gesty. Gładka powierzchnia jest przyjemna w dotyku, a jego pokaźny wymiar nie powoduje problemów podczas wykorzystywania gestów. P owiększanie i pomniejszanie działa nieprzeciętnie. Dwa przyciski mają niedługi skok i niezwykle poprawnie wyczuwalny klik.

HP 15 jest wyposażony w przeznaczony procesor graficzny GeForce MX110. W przeciwieństwie do swego imiennika GeForce MX150 MX110 nie jest oparty na architekturze Nvidii Pascal, lecz na starszej generacji Maxwell. Karta graficzna obsługuje DirectX 12, działa z częstotliwością do 1,006 MHz i ma dostęp do 2 GB pamięci GDDR5 VRAM.

podczas testowania modelu HP 15-da zauważyłem, iż wentylator pracuje w trybie ciągłym. Podczas gdy laptop stał bezczynie na biurku był cały czas słyszalny. To już kolejny model, w którym zauważam, iż opcja w biosie „wentylator za każdym razem włączony" była domyślnie włączona. Wyłączenie tej opcji istotnie poprawiło komfort pracy. W trakcie testu warunków skrajnych poziom hałasu wentylatora dochodził do 39dB. W trakcie tego testu pokrywa i pulpit roboczy były dość chłodne poza jednym miejscem, gdzie wylatywało ciepłe powietrze.

laptop HP 15-da wyposażony jest w dwa głośniki stereo, które umiejscowione są nad klawiaturą pod perforowaną maskownicą. Jakość dźwięku jest przyzwoita, choć brakuje zdecydowanie niskich tonów. Zalecam używania słuchawek lub zewnętrznych głośn ików, które to zde cydowanie poprawią komfort słuchania muzyki.

Czas pracy na baterii to około 6 godzin. Trzeba jednak pamiętać, że zależy on od ustawienia profilu energetycznego oraz sprzętów, które są wykorzystywane. Notebook HP 15-da to dobry wybór w wyższych konfiguracjach dla młodzieży szkolnej, jak i pracowników biurowyc h. Waga 2kg i niew ielkie rozmiary nieskomplikowane przemieszczanie się z laptopem.


Podobne produkty w kategorii Laptopy